RK73H2HTTE12R1F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE12R1F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 12.1 OHM 1% 3/4W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
12.1Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Height :
700μm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
750mW
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Voltage - Rated :
400V
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RK73H2HTTE12R1F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE12R1F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 12.1Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C