RK73H2HTTE1214F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE1214F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 1.21M OHM 1% 3/4W 2010
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±1%
Thick Film
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power Rating :
750mW
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Resistance :
1.21MOhm
Datasheets
RK73H2HTTE1214F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE1214F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 1.21MOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C