RK73H2ETTD8251F
Mfr.Part #
RK73H2ETTD8251F
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Published :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
8.25kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
6 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Depth :
2.6mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
yes
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Military Standard :
Not
Datasheets
RK73H2ETTD8251F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD8251F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 8.25kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C