RK73H2ETTD78R7F
Mfr.Part #
RK73H2ETTD78R7F
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
78.7Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
ECCN Code :
EAR99
Published :
Voltage - Rated :
200V
Height :
600μm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RK73H2ETTD78R7F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD78R7F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 78.7Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C