RK73H2ETTD49R9F
Mfr.Part #
RK73H2ETTD49R9F
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 49.9 OHM 1% 1/2W 1210
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
AEC-Q200
Width :
2.6mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Height :
600μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RK73H
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Case Code (Metric) :
Depth :
2.6mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
49.9Ohms
Datasheets
RK73H2ETTD49R9F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD49R9F
RK73H Series, Thick Film, 49.9Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C