RK73H2ETTD3013F
Mfr.Part #
RK73H2ETTD3013F
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 301K OHM 1% 1/2W 1210
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Series :
RK73H
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Free :
Lead Free
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Thick Film
Pbfree Code :
yes
Height :
600μm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
301kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
200V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RK73H2ETTD3013F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD3013F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 301kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C