RK73H2ETTD2262F
Mfr.Part #
RK73H2ETTD2262F
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 22.6K OHM 1% 1/2W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
yes
Military Standard :
Not
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Resistance :
22.6kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Depth :
2.6mm
Power Rating :
333mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
RK73H2ETTD2262F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD2262F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 22.6kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C