RK73H2ETTD2260F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H2ETTD2260F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 226 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
600μm
Length :
3.2mm
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Series :
RK73H
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
226Ohms
Composition :
Thick Film
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
2.6mm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RK73H2ETTD2260F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ETTD2260F
RK73H Series, Thick Film, 226Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C