RK73H2BTTD7684F
Mfr.Part #
RK73H2BTTD7684F
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 7.68M OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.6mm
Resistance :
7.68MOhms
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
200V
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Thick Film
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
600μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Series :
RK73H
Datasheets
RK73H2BTTD7684F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2BTTD7684F
RK73H Series, Thick Film, 7.68MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C