RK73H2BTTD6R34F
Mfr.Part #
RK73H2BTTD6R34F
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 6.34 OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
1.6mm
Resistance :
6.34Ohms
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Imperial) :
Height :
600μm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
2
Case Code (Metric) :
Series :
RK73H
Datasheets
RK73H2BTTD6R34F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2BTTD6R34F
RK73H Series, Thick Film, 6.34Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C