RK73H2BTTD6340D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H2BTTD6340D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 634 OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
634Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
RK73H
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W