RK73H2ATTD9R10F
Mfr.Part #
RK73H2ATTD9R10F
Description
RES 9.1 OHM 1% 1/4W 0805
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Resistance :
9.1Ohm
Published :
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.25mm
Power Rating :
125mW
Case Code (Metric) :
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RK73H
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RK73H2ATTD9R10F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD9R10F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 9.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C