RK73H2ATTD6813D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H2ATTD6813D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 681K OHM 0.5% 1/4W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
681kOhm
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C