RK73H2ATTD4R53F
Mfr.Part #
RK73H2ATTD4R53F
Description
RES 4.53 OHM 1% 1/4W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
150V
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
2mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.53Ohms
Height :
500μm
Datasheets
RK73H2ATTD4R53F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD4R53F
RK73H Series, Thick Film, 4.53Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C