RK73H2ATTD49R9D
Mfr.Part #
RK73H2ATTD49R9D
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 49.9 OHM 0.5% 1/4W 0805
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
49.9Ohm
Datasheets
RK73H2ATTD49R9D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD49R9D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 49.9Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C