RK73H2ATTD16R9F
Mfr.Part #
RK73H2ATTD16R9F
Description
RES 16.9 OHM 1% 1/4W 0805
Stock
400
In Stock :
400
Supplier Device Package :
0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
150V
Voltage - Rated DC :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
125mW
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
16.9Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
500μm
Published :
2007
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RK73H2ATTD16R9F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD16R9F
RK73H Series, Thick Film, 16.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C