RK73H2ATTD1070F
Mfr.Part #
RK73H2ATTD1070F
Description
RES 107 OHM 1% 1/4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thick Film
Termination :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.25mm
Military Standard :
Not
Width :
1.25mm
Lead Free :
Lead Free
RK73H
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
107Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
125mW
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
2mm
Datasheets
RK73H2ATTD1070F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD1070F
RK73H Series, Thick Film, 107Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C