RK73H2ARTTD7502D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD7502D
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
RoHS :
Details
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Height :
0.4 mm
Voltage Rating :
150 V
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Min Operating Temperature :
-55 °C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.25 mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Resistance :
75 kOhms
Max Operating Temperature :
155 °C
Case Code (Imperial) :
Length :
2 mm
Datasheets
RK73H2ARTTD7502D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD7502D
RK73H Series, Thick Film, 75 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C