RK73H2ARTTD6813D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD6813D
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
681 kOhms
Max Operating Temperature :
155 °C
Tolerance :
±0.5%
Voltage Rating :
150 V
Length :
2 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
125 mW
Min Operating Temperature :
-55 °C
RoHS :
Compliant
Height :
500 µm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Width :
1.2 mm
Datasheets
RK73H2ARTTD6813D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD6813D
RK73H Series, Thick Film, 681 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C