RK73H2ARTTD6491D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD6491D
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
RoHS :
Compliant
Width :
1.2 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
2 mm
Resistance :
6.49 kOhms
Voltage Rating :
150 V
Max Operating Temperature :
155 °C
Power Rating :
125 mW
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Height :
500 µm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Min Operating Temperature :
-55 °C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RK73H2ARTTD6491D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD6491D
RK73H Series, Thick Film, 6.49 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C