RK73H2ARTTD6194F
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD6194F
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Width :
1.2 mm
RoHS :
Compliant
Length :
2 mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Height :
500 µm
Max Operating Temperature :
155 °C
Voltage Rating :
150 V
Min Operating Temperature :
-55 °C
Power Rating :
125 mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Resistance :
6.19 MOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RK73H2ARTTD6194F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD6194F
RK73H Series, Thick Film, 6.19 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C