RK73H2ARTTD4752F
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD4752F
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Voltage Rating :
150 V
Height :
0.4 mm
Series :
RK73-RT
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Tolerance :
±1%
Width :
1.25 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
47.5 kOhms
Length :
2 mm
Package :
Digi-Reel?
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Datasheets
RK73H2ARTTD4752F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD4752F
RK73-RT Series, Thick Film, 47.5 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C