RK73H2ARTTD4532D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD4532D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
ANTI SULFURATION PRECISION CHIP
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Composition :
Thick Film
Base Product Number :
RK73H2A
Product :
Thick Film Resistors SMD
Product Status :
Active
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Rating :
125 mW
Product Type :
Thick Film Resistors
Weight :
5.499807 mg
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
MouseReel
Width :
1.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Case Code (Imperial) :
Technology :
Thick Film
Length :
2 mm
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
RoHS :
Compliant
Min Operating Temperature :
-55 °C
Subcategory :
Resistors
Brand :
KOA Speer
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
155 °C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Application :
Automotive Grade
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
KOA Speer
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Supplier Device Package :
Series :
RK73H
Ratings :
AEC-Q200
Qualification :
AEC-Q200
Voltage Rating :
150 V
Resistance :
45.3 kOhms
Height :
500 µm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RK73H2ARTTD4532D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD4532D
RK73H Series, Thick Film, 45.3 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C