RK73H2ARTTD43R0F
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD43R0F
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
43 Ohms
Voltage Rating :
150 V
Width :
1.25 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Failure Rate :
Height :
0.4 mm
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Length :
2 mm
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H2ARTTD43R0F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD43R0F
RK73H Series, Thick Film, 43 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C