RK73H2ARTTD2612D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD2612D
Length :
2 mm
Voltage Rating :
150 V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Width :
1.25 mm
Resistance :
26.1 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
KOA Speer
Height :
0.4 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Datasheets
RK73H2ARTTD2612D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD2612D
RK73H Series, Thick Film, 26.1 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C