RK73H2ARTTD2401D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD2401D
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.4 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
150 V
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Width :
1.25 mm
Length :
2 mm
Height :
0.4 mm
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Datasheets
RK73H2ARTTD2401D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD2401D
RK73H Series, Thick Film, 2.4 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C