RK73H2ARTTD1962D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD1962D
Voltage Rating :
150 V
Height :
0.4 mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Width :
1.25 mm
Resistance :
19.6 kOhms
Length :
2 mm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RK73H2ARTTD1962D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD1962D
RK73H Series, Thick Film, 19.6 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C