RK73H2ARTTD1432D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD1432D
Height :
0.4 mm
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Width :
1.25 mm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Voltage Rating :
150 V
Resistance :
14.3 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
2 mm
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RK73H2ARTTD1432D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD1432D
RK73H Series, Thick Film, 14.3 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C