RK73H2ARTTD1152D
Mfr.Part #
RK73H2ARTTD1152D
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package :
Voltage Rating :
150 V
Height :
0.4 mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
KOA Speer
Weight :
5.499807 mg
Max Operating Temperature :
155 °C
Case Code (Metric) :
Length :
2 mm
Resistance :
11.5 kOhms
Application :
Automotive Grade
Termination :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55 °C
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Width :
1.25 mm
Datasheets
RK73H2ARTTD1152D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ARTTD1152D
RK73H Series, Thick Film, 11.5 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C