RK73H1JTTD8453F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD8453F
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 845K OHM 1% 1/10W 0603
Stock
895
In Stock :
895
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
800μm
Case Code (Imperial) :
0603
Length :
1.6mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
845kOhms
Published :
2007
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Working Voltage :
50V
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RK73H
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Width :
800μm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RK73H1JTTD8453F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD8453F
RK73H Series, Thick Film, 845kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C