RK73H1JTTD8253D
Mfr.Part #
RK73H1JTTD8253D
Description
RES 825K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
825kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W