RK73H1JTTD7873F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD7873F
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 787K OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Composition :
Thick Film
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
787kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
RK73H1JTTD7873F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD7873F
RK73H Series, Thick Film, 787kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C