RK73H1JTTD6R65F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD6R65F
Description
RES 6.65 OHM 1% 1/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Resistance :
6.65Ohms
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RK73H1JTTD6R65F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD6R65F
RK73H Series, Thick Film, 6.65Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C