RK73H1JTTD6984F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD6984F
Description
RES 6.98M OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
6.98MOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H1JTTD6984F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD6984F
RK73H Series, Thick Film, 6.98MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C