RK73H1JTTD5233F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H1JTTD5233F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 523K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
523kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
155°C
Height :
500μm
Termination :
SMD/SMT
Depth :
800μm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thick Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
RK73H
Voltage - Rated :
75V
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RK73H1JTTD5233F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD5233F
RK73H Series, Thick Film, 523kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C