RK73H1JTTD4R64F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD4R64F
Description
RES 4.64 OHM 1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Resistance :
4.64Ohms
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
2
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Datasheets
RK73H1JTTD4R64F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD4R64F
RK73H Series, Thick Film, 4.64Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C