RK73H1JTTD4R53F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD4R53F
Description
RES 4.53 OHM 1% 1/8W 0603
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.53Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RK73H1JTTD4R53F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD4R53F
RK73H Series, Thick Film, 4.53Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C