RK73H1JTTD4534F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD4534F
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 4.53M OHM 1% 1/10W 0603
Length :
1.6mm
Depth :
800μm
Resistance :
4.53MOhms
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
RK73H
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Width :
800μm
Height :
500μm
Thick Film
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RK73H1JTTD4534F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD4534F
RK73H Series, Thick Film, 4.53MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C