RK73H1JTTD4323F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD4323F
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 432K OHM 1% 1/10W 0603
Stock
323
In Stock :
323
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
432kOhms
Case Code (Metric) :
1608
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
0603
Power Rating :
100mW
Series :
RK73H
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
800μm
Datasheets
RK73H1JTTD4323F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD4323F
RK73H Series, Thick Film, 432kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C