RK73H1JTTD3R83F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD3R83F
Description
RES 3.83 OHM 1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Resistance :
3.83Ohms
Length :
1.6mm
Datasheets
RK73H1JTTD3R83F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3R83F
RK73H Series, Thick Film, 3.83Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C