RK73H1JTTD3R40F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD3R40F
Description
RES 3.4 OHM 1% 1/8W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Resistance :
3.4Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73H1JTTD3R40F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3R40F
RK73H Series, Thick Film, 3.4Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C