RK73H1JTTD3R16F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD3R16F
Description
RES 3.16 OHM 1% 1/8W 0603
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.16Ohms
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
RK73H1JTTD3R16F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3R16F
RK73H Series, Thick Film, 3.16Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C