RK73H1JTTD3834F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD3834F
Description
RES 3.83M OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
RK73H
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Depth :
800μm
Resistance :
3.83MOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Height :
500μm
Width :
800μm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H1JTTD3834F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3834F
RK73H Series, Thick Film, 3.83MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C