RK73H1JTTD3321D
Mfr.Part #
RK73H1JTTD3321D
Description
RES 3.32K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.32kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RK73H1JTTD3321D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3321D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 3.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C