RK73H1JTTD30R9D
Mfr.Part #
RK73H1JTTD30R9D
Description
RES 30.9 OHM 0.5% 1/8W 0603
AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
30.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%