RK73H1JTTD2320D
Mfr.Part #
RK73H1JTTD2320D
Description
RES 232 OHM 0.5% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
232Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
2
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RK73H1JTTD2320D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD2320D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 232Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C