RK73H1JTTD2264F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD2264F
Description
RES 2.26M OHM 1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Composition :
Thick Film
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
800μm
Resistance :
2.26MOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73H1JTTD2264F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD2264F
RK73H Series, Thick Film, 2.26MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C