RK73H1JTTD1R58F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD1R58F
Description
RES 1.58 OHM 1% 1/8W 0603
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
1.58Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Datasheets
RK73H1JTTD1R58F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1R58F
RK73H Series, Thick Film, 1.58Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C