RK73H1JTTD19R6F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD19R6F
Description
RES 19.6 OHM 1% 1/8W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
800μm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Resistance :
19.6Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Series :
RK73H
Width :
800μm
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thick Film
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RK73H1JTTD19R6F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD19R6F
RK73H Series, Thick Film, 19.6Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C