RK73H1JTTD1651F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD1651F
Description
RES 1.65K OHM 1% 1/10W 0603
Length :
1.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
800μm
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Height :
500μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
1.65kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Series :
RK73H
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RK73H1JTTD1651F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1651F
RK73H Series, Thick Film, 1.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C